Opony do ciężarówki

Opony odgrywają bardzo ważną rolę w transporcie towarów z jednego punktu do drugiego. Stanowią one istotny element układu trakcyjnego wielu pojazdów, nic więc dziwnego, że są również wykorzystywane jako narzędzia marketingowe.

Problem polega na tym, że bez względu na to, jak dobre są opony, jeśli dostaną zbyt wiele gum lub przebić, być może będziesz musiał kupować nowe. Rozwiązaniem jest oferowanie przez producenta specjalnych „petes” (lub bieżników), które wytrzymają dłużej niż zwykłe opony i zapewnią, że nie wystąpią żadne przebicia ani przebicia. Ta cecha opony nosi nazwę „Pete”. Chociaż ta funkcja została wprowadzona w 1917 roku, stała się dostępna dopiero w 1948 roku, kiedy została stworzona przez Bell Labs. W 2016 roku możemy zobaczyć wszystkie rodzaje produktów na naszym rynku.

Możliwe jest posiadanie różnych opon w tym samym pojeździe. Niektóre zaprojektowano z myślą o lekkości i niskim oporze toczenia, podczas gdy inne zaprojektowano z myślą o najwyższych parametrach i lepszych osiągach.

Jakie są główne różnice między oponami samochodowymi a oponami ciężarowymi?

Na dłuższą metę ciężarówki zostaną zastąpione samochodami autonomicznymi, więc przyjrzyjmy się różnicom w rozmiarach ich opon.

Opony Bulldozer są odpowiednie na krótkie dystanse (na przykład na odległych obszarach), podczas gdy opony oversize są odpowiednie do podróży na długich dystansach. Opony do samochodów ciężarowych oversize mają średnicę 700 mm (29 cali). Szerokość obręczy wynosi zwykle od 35 do 40 mm (1,5-2 cale). Jednak niektóre firmy zainstalowały ponadwymiarowe opony do samochodów ciężarowych o średnicy ponad 700 mm (29 cali), aby poradzić sobie z wysoką temperaturą wytwarzaną przez duże obciążenia.

W przyszłości, jeśli nie zmienimy stylu życia, zabraknie nam gumy. Tak stanie się z samochodami w przyszłości. Musimy znaleźć alternatywne sposoby zaspokojenia potrzeb samochodu, takich jak transport, kemping i podróżowanie.

Opony do samochodów ciężarowych są produkowane z gumy, z węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego. Służą one głównie do transportu towarów. Opony te mają żywotność około 10 lat i mogą być poddane recyklingowi po jednokrotnym użyciu w tym okresie. Wymagają również silnika, który jest wystarczająco mocny, aby dostarczać moc wyjściową przy dużych prędkościach, co oznacza, że zużywają paliwo podczas pracy i emitują również podczas pracy.

Potrzebujemy coraz więcej opon do samochodów ciężarowych. Oczywiście wielkość, waga i zużycie paliwa tych ciężarówek często się zmieniają. Musimy również upewnić się, że powinny one działać w jak najlepszych warunkach.

Opony ciężarowe to szczególny rodzaj artykułów, które firmy wykorzystują do swoich produktów w katalogach lub na stronach internetowych swoich produktów. Mogą to być różne formuły o różnych właściwościach fizycznych lub konfiguracjach z różną liczbą warstw (takich jak miękka, średnia i twarda), ale wiemy, że zawsze istnieje granica żywotności danej opony; która zależy od jego specyficznych cech, takich jak grubość, wymiary projektowe, długość i ciśnienie.

Dlatego są producenci opon, którzy produkują więcej niż jeden rodzaj opon, aby mogli mieć „najlepsze jednoślady” na miarę potrzeb.

Opony ciężarowe i samochody osobowe to dwa główne elementy w branży transportowej. Dlatego ważne jest, aby znać właściwości opon ciężarowych i opon samochodowych. W tym poście na blogu poznamy właściwości opon ciężarowych, w tym ciśnienie, wagę opony, bieżnik i tak dalej.

Wykorzystamy rzeczywisty scenariusz, w którym firma musi sprawdzić możliwości swojego produktu na swojej stronie internetowej i kiedy musi dostarczyć produkt do konkretnego klienta. Wtedy możemy zrozumieć, że projektowanie strony internetowej dla produktów powinno odbywać się indywidualnie, ponieważ wymagania zmieniają się w miarę upływu czasu.